مقدم شما را به جمع متخصصین بهداشت حرفه ای و ایمنی گرامی می داریم

** روز جهانی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار (2021): پیش بینی، آمادگی و مقابله با بحران؛؛ ھم اکنون روی افزایش تاب آوری نظام ھای بھداشت حرفه ای و ایمنی سرمایه گذاری کنیم. **

گزارش کارآموزی بهداشت حرفه ای

گزارش کارآموزی بهداشت حرفه ای در بیمارستان

کتابچه حدود مواجهه شغلی 2020 ACGIH

جدیدترین ویرایش ارائه شده توسط ACGIH : ویرایش 2020

SDS آب ژاول

آب ژاول که در فارسی به آن مایع سفید کننده یا وایتکس نیز گفته می‌شود، محلولی است که برای گندزدایی، سفیدکردن و بوزدایی به کار می‌رود.

جزوات ارشد و دکتری

دانلود جزوات ارشد و دکتری؛

جزوات دروس عمومی و اختصاصی؛

مهندسی بهداشت حرفه ای و رشته های مرتبط

پیام مدیر کل سازمان جهانی بهداشت(WHO) در خصوص کرونا ویروس به جوانان

 • 19:42
 • 25 بازدید


پیام مدیر کل سازمان جهانی بهداشت(WHO) در خصوص کرونا ویروس به جوانان: افراد جوان در مقابل کرونا ویروس(کوید 19) شکست ناپذیر نیستند، کرونا ویروس میتونه شما رو چند هفته در بیمارستان بستری کنه یا حتی میتونه شما رو بکشه. حتی اگر شما رو مریض نکنه، انتخاب های شما در مورد اینکه کجا برید میتونه بین زندگی یا مرگ شخص دیگری تفاوت ایجاد کنه. بنابراین سپاسگذارم که بسیاری از جوانان این مسئله رو پخش میکنن نه ویروس را، همبستگی بین کشورها و گروه های مختلف سنی کلید شکست این بیماریه.

#لطفا_لطفا_در_خانه_بمانیم.

گزارش کارآموزی بهداشت حرفه ای؛ شرکت ایران تایر

 • 16:1
 • 228 بازدید

تاریخچه کارخانه ایران تایر

 

شرکت تولیدی ایران تایر در سال 1344 بنام جنرال تایر ایران با طرح و مدیریت جنرال تایر امریکا تاسیس گردید. ظرفیت اولیه کارخانه 6 هزار تن بود. تکنولوژی ساخت و تولید محصولات از طرف شرکت جنرال تایر امریکا تامین می شد و مدیریت شرکت نیز امریکایی بود.

در سال 1352 مرحله ای از توسعه کارخانه به پایان رسید و ظرفیت ان به 1800 تن در سال افزایش یافت و انواع تایر های سواری وانت، باری سبک و سنگین و ماشین الات جاده سازی و کشاورزی را همراه با تیوب ان ها تولید می کرد.

بعد از انقلاب اسلامی و قطع ارتباط تکنولوژی از سال 69 تا 71 شرکت با اجرای طرح هایی ظرفیت را به 23 هزار تن در سال رسانده و در سال 75 و 76 ظرفیت را تا سقف 27 هزارتن در سال افزایش داد. تولید لاستیک سواری رادیال با بلت سیمی پراید و پیکان برای اولین بار در ایران و از آخرین دستاوردهای این شرکت  است.

این مطلب را حتما بخوانید پروژه طراحی روشنایی مصنوعی سالن تولید

فهرست مطالب

مقدمه و پیشگفتار

فصل اول - تاریخچه و پروسه ی تولید

فصل دوم عوامل فیزیکی

فصل سوم عوامل شیمیایی

فصل چهارم ایمنی

فصل پنجم ارگونومی

فصل ششم حوادث ناشی از کار

فصل هفتم بهسازی محیط کار

مشخصات

حجم

4.63MB

فرمت فایل

WORD

مبلغ

30,000 Toman

SDS آب ژاول

 • 15:17
 • 134 بازدید


سدیم هیپوکلریت بهانگلیسی(Sodium hypochlorite(ماده ای شیمیایی با فرمول NaClO است.شکل محلول این ماده به عنوان سفید کننده و با نام تجاری آب ژاول عرضه می شود. در کشورهای گوناگون با نام‌های مختلف نیز شناخته می‌شود. مانند بلیچ، واروکینا و آموکینا که بسته به غلظت آن به نام‌های تجاری گوناگون در بازار موجود است.

آب ژاول که در فارسی به آن مایع سفید کننده و وایتکس نیز گفته می‌شود، محلولی است که برای گندزدایی، سفیدکردن و بوزدایی به کار می‌رود.

آب ژاول محلولی حاوی ۱۰ تا ۱۶ درصد هیپوکلریت سدیم در آب است. رنگ آن نزدیک به زرد و طعم و بوی آن تند است. مزيت آب ژاول اين است که خاصيت ضدعفوني کننده نيز دارد زيرا يک سفيدکننده کلردار است. افزودن مقدار کمي پربورات به آب ژاول، قدرت سفيدکنندگي آن را افزايش مي‌دهد. البته بايد توجه داشت که محلول هيپوکلريت سديم ناپايدار است و در مجاورت نور و گرما تجزيه شده و اکسيژن آزاد مي‌کند و در نتيجه از شدت عمل آن کاسته مي‌شود لذا بايد آن را در ظروف مات و دور از گرما نگهداري کرد. آب ژاول طبق فرمول زیر تجزيه مي‌شود.

NaOCl -- NaCl + O2

اين مطلب را حتما بخوانيد طراحی روشنایی مصنوعی داخلی

هیپوکلریت سدیم ترکیبی خورنده بوده و سریع تجزیه می شود و ترکیب و کیفیت ثابتی ندارد و عدم اطمینان از خلوص آن و ایجاد محیط قلیایی بعد از کاربرد که سبب کاهش اثر کلر می شود، سبب شده تا از آن به عنواناکسید کننده قوی و عامل سفید کننده استفاده شود. این محلول خاصیت قلیایی دارد و PH محلول در دمای 20 درجه سانتیگراد بالاتر از 7 است.پروژه طراحی روشنایی مصنوعی سالن تولید _ (2)

 • 14:53
 • 124 بازدید

طراحی روشنایی مصنوعی

مسئله ای که در طراحی روشنایی مصنوعی بایستی در نظر گرفت این است که اثر روشنایی روز در این نوع طراحی دخالت داده نشود تا سیستم روشنایی ما در شب یا زمان هایی که اثر روشنایی روزحداقل است کارایی کافی داشته باشد.

انواع سیستم های روشنایی مصنوعی

 • سیستم روشنایی عمومی
 • سیستم روشنایی موضعی
 • سیستم روشنایی ترکیبی

مشخصات

حجم

279 KB

فرمت فایل

PDF

مبلغ

25,000 Toman

طراحی روشنایی مصنوعی داخلی

 • 21:37
 • 137 بازدید

اهداف اصلی طراحی روشنایی

هدف از طراحی روشنایی، کمک و تسهیل در انجام کار، ایجاد یک محیط مناسب برای فرد و کاهش حوادث احتمالی در محیط کار، از بین بردن عوارض و استرس ها یا ناراحتی های چشمی و در نتیجه افزایش بهره وری می باشد.

 

طراحی روشنایی مصنوعی

مسئله ای که در طراحی روشنایی مصنوعی بایستی در نظر گرفت این است که اثر روشنایی روز در این نوع طراحی دخالت داده نشود تا سیستم روشنایی ما در شب یا زمان هایی که اثر روشنایی روزحداقل است کارایی کافی داشته باشد.

انواع سیستم های روشنایی مصنوعی

 • سیستم روشنایی عمومی
 • سیستم روشنایی موضعی
 • سیستم روشنایی ترکیبی

مشخصات

حجم

529 KB

فرمت فایل

PDF

مبلغ

25,000 Toman

مطالب پیشنهادی ما

پروژه طراحی روشنایی مصنوعی سالن تولید

طراحی روشنایی مصنوعی: مسئله ای که در طراحی روشنایی مصنوعی بایستی در نظر گرفت، این است که اثر روشنایی روز در این نوع طراحی دخالت داده نشود، تا سیستم روشنایی ما در شب یا زمان هایی که اثر روشنایی روزحداقل است کارایی کافی داشته باشد.

گزارش کارآموزی بهداشت حرفه ای

گزارش کارآموزی بهداشت حرفه ای؛ کارخانه سیمان

کارخانه سیمان کرمان

در قالب Word و در ۱۵۳ صفحه، قابل ویرایش

جزوه انتگرال خور

جزوه ریاضی انتگرال خور

نویسنده: حسین ایزن

درباره ما

OHS IRAN لوگوی سایت بهداشت حرفه ای و ایمنی کار ایران جهت ايجاد ارتباط علمی، فنی، تحقيقاتی، آموزشی و تبادل و به اشتراک گذاری اطلاعات بين محققان، متخصصان و ساير کارشناسانی که بنحوی با شاخه های گوناگون مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار سروکار دارند، ایجاد شده است.

اهداف:

* تبادل و به اشتراک گذاری اطلاعات بین متخصصین مرتبط با زمینه بهداشت حرفه ای و ایمنی

* ایجاد و تقویت کارگروه های تخصصی جهت پژوهش بر روی موضوعات مرتبط با بهداشت حرفه ای و ایمنی

* ارتقاء سطح فرهنگ و نگرش ایمنی و سلامت شغلی در تمامی محیط ها

* مشاوره تخصصی و تهیه بسته های آموزشی در زمینه بهداشت حرفه ای و ایمنی

* گردآوری ویدئوهای آموزشی، فایل ها، جزوات و مقالات مرتبط با حوزه بهداشت حرفه ای و ایمنی

* ترجمه متون عمومی و تخصصی مرتبط با بهداشت حرفه ای و ایمنی

آیا در شبکه های اجتماعی فعال هستید؟

صفحات ما را در معروفترین شبکه های اجتماعی دنبال نمایید تا از خبرهای ما آگاه شوید

 • آپارات
  تمام حقوق مادی و معنوی برای بهداشت حرفه ای و ایمنی کار ایران محفوظ است   |    Design: OHS-IRAN